Yeni salgın Türkiye sınırına dayandı. Vaka sayısı her geçen gün artıyor

Yeni salgın Türkiye sınırına dayandı. Vaka sayısı her geçen gün artıyor

Yunanistan’da Sağlık Bakanlığı, son dönemde Avrupa’da artan kızamık virüsü tehlikesine karşı önlem kararı aldı.

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu tarafından yapılan açıklamada, Avusturya, Fransa, İngiltere ve Romanya’daki kızamık vakalarında yaşanan ani artışa işaret edildi.

Ülkede 2022 ve 2023 yıllarında kızamık vakasına rastlanmadığı belirtilen açıklamada, yeni yılda ise yurt dışıyla bağlantılı iki kişide virüsün tespit edildiği kaydedildi.

AŞI İÇİN ÖZEL EKİP KURULACAK

Kızamığın Yunanistan’da yayılmasını önlemek amacıyla Sağlık Bakanlığınca nüfusun aşılanmasına odaklanacak özel bir ekip oluşturulmasına karar verildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, virüs karşısında halkın bilinçlendirilmesinin önemine dikkat çekildi.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele