Vezirköprü’de Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

Vezirköprü’de Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

Vezirköprü Kaymakamlığı ile Türk Kızılay Vezirköprü Şubesi tarafından “Birbirimize Candan Bağlıyız” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Vezirköprü Kaymakamlığı ile Türk Kızılay Vezirköprü Şube Başkanlığı tarafından organize edilen kan bağışı kampanyası kapsamında Köprülü Mehmet Paşa Parkı önünde tören gerçekleştirildi.

Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya, kan bağışının önemine dikkati çekerek, “Kan aradığımızda her an Türk Kızılay yanımızda. Kızılay sadece kan bağışı alan değil, aynı zamanda sosyal devlet politikası altında da faydası olan bir kurumumuzdur. Son zamanlarda stokların azalmasını göz önünde bulundurularak ilçemizde 2 gün boyunca gerçekleştirilecek kampanya düzenlendi. İleride herhangi birimizin ihtiyacı olabilir, bu yüzden zorda kalan vatandaşlarımıza yardımcı olmak üzerimize borçtur.” dedi.

Tören sonrası vatandaşlar, mobil kan bağışı aracına gelerek kampanyaya destek verdi.

???????Törene Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Ümit Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özata, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Uyan, İlçe Nüfus Müdürü Halis Bilen, Vezirköprü Kızılay Şube Başkanı Bekir Kurtoğlu ile vatandaşlar katıldı.

???????

Kaynak: AA / Güncel
Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele