Tek başına bin şifa kaynağı

Tek başına bin şifa kaynağı

Curcumin, zerdeçal baharatına ve bitkisine renk veren ana bir maddedir. Genellikle zerdeçal olarak bilinmektedir. Hindistan’da yoğun şekilde, diğer ülkelerde ise çeşitli yemeklerde kullanılmaktadır. İşte kurkuminin sağlığa olan faydaları:

Kanser Riskini Azaltır: Kurkumin, kanserli hücrelerin vücutta yayılmasını önleyerek sağlıklı bir yaşamın sırrıdır. Kurkumin içeren besinleri düzenli şekilde tüketmek önerilir.

Enfeksiyonu Temizler: Vücutta oluşan ve yayılmaya devam eden enfeksiyonun vücuttan atılmasını sağlar. Özellikle zerdeçal tüketimi enfeksiyonu yok etme konusunda etkilidir.

Ağrıyı Dindirir: Kurkumin doğal bir ağrı kesicidir. Kas, eklem, baş ağrısı gibi durumları önler ve iyileştirir.

Vücut Direncini Yükseltir: C vitamini ve antioksidan maddeler bakımından zengin olan kurkumin, vücut direncini artırır.

Metabolizmayı Hızlandırır: Bağırsakların sağlıklı şekilde çalışmasına destek olan kurkumin, metabolizma hastalıklarını önler. Kilo verme sürecinde de yardımcı olabilir.

Depresyonu Önler: Kurkumin sinir uçlarını uyarır ve stresle mücadele eder. Depresyon belirtileri gösteren kişiler, kurkumin tüketmeye başlayabilir.

Uyku Bozukluğunu Giderir: Kurkumin, uyku düzenini destekler ve rahat bir uyku sağlar.

Romatizmaya İyi Gelir: Romatizma ağrılarını hafifletmekte yardımcı olabilir.

Kan Damarlarındaki Yeni Tümörleri Durdurur: Kurkumin, tümör büyümesini engelleyebilir.

Sedef Hastalığına Faydalıdır: Sedef hastalığının semptomlarını hafifletebilir.

Zerdeçalın kendine has sarı rengi, içindeki kurkumin maddesinden gelmektedir. Kurkumin sayesinde hastalıklardan uzak bir yaşama sahip olabilirsiniz. Ancak herhangi bir sağlık sorunu için tedavi amacıyla kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanız önemli.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele