TEİS Başkanı Saydan: Bazı ilaçlar bulunamıyor

TEİS Başkanı Saydan: Bazı ilaçlar bulunamıyor

Türkiye’de yaşanan ilaç yokluğunun gün geçtikçe arttığını belirten TEİS Başkanı Nurten Saydan, “Özellikle yurt dışından gelen başta kanser ilaçlarının da olduğu bazı ilaçlara ulaşmakta sorun yaşıyoruz” dedi.

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nurten Saydan, konuyla ilgili Hürriyet’e şunları söyledi:

“Ülke genelindeki tüm meslektaşlarımız birçok ilacın temininde sıkıntı çekiyor ve ne yazık ki hastalarımız da mağdur oluyor. Özellikle ithal olarak yurt dışından gelen başta kanser ilaçları olmak üzere, antibiyotik, bulantı ilaçları, göz damlaları, kronik bağırsak ilaçları, alerji hastalıklarında kullanılan burun spreyleri gibi birçok ilacın temininde sorun yaşanıyor. TEİS olarak daima yerli ilacın desteklenmesi gerektiğini vurguladık, ilaçların yerli ya da ithal olsun bulunabilir olması gerektiğini belirttik. Yerli ilacın tercih edilmesi için sağlık otoritesi olan bakanlığın da eşdeğer ilaçlar konusunda desteğini bekliyoruz.”

 

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele