Skeeter sendromu nedir?

Skeeter sendromu nedir?

Skeeter Hastanesi nedir?

Skeeter sendromu, belirtilerine karşı belirgin çıkış ile gösterilen büyük bir yerel çözüm reaksiyonudur. Eğer sizde varsa, sivrisineğin tükürüğündeki uygulamalara alerjiniz var demektir. Bazı otomatik o kadar çok hareketli olur ki hareket etmekte zorlanırlar.

Skeeter sendromu kimleri etkiler?

Nadir olmasına rağmen, skeeter sendromunun miktarı bulunabilir. Bununla birlikte, genellikle çocukların, yaşlı yetişkinlerin ve bunların seviyelerinde kayıtlı veya gelişmemiş olabilecek diğer kişilerin etkileri. Sivrisinek belirtilerine karşı esnekliği geliştiremeyen çok küçük çocuklar, skeeter sendromu geliştirme olasılığı ve yüksek kişilerdir.

Hayatınız boyunca devam eden olaylarına karşı tipik tepkiler göstermiş olabilirsiniz, ancak sonra tipik olarak konuştuğunuza karşı bir alerjiyi geliştirebilirsiniz. Bunun bir nedeni, sisteminizdeki değişiklikler olabilir. Parçalığın bir başka nedeni de, bir kez tükenmeye karşı aşırı derecede cömertliğiniz varken başka bir tarafa karşı düşmanlığınızın olmaması olabilir.

Skeeter sendromunun vücudu nasıl etkiler?

Skeeter sendromunda ateşleme ve büyük bir lokal parça reaksiyonu gelişebilir.

Skeeter sendromunun bazı kopyaları, özellikle de küçük çocukların başına geldiğinde selülit ile karıştırılabilir. Tıbbi antibiyotik reçete edilebilir, ancak antibiyotikler skeeter ameliyatına yardımcı olmaz. Bir Kahve Makinesi olan selülit, bir günlerden günler sonra kaşıma Kahve ile sonuçlandığında ortaya çıkabilir.

Skeeter sendromunun belirtileri nelerdir?

Skeeter sendromunun belirtilerinin sınıflandırılması:

Geniş esneklik

Cilt sıcaklığı-kızarıklık

Açık renkli tenin kızarması veya daha koyu ten renginde koyulaşma veya diğer görünüm değişimleri gibi ten rengi veya doku değişiklikleri. Bu aynı zamanda alanın zorlaşmasını da birleştirin.

Kaşıntı.

Ağrı.

Kabarcıklar.

Ateş.

Skeeter sendromuna ne sebep olur?

Skeeter sendromu, kusmalarındaki proteinlere karşı reaksiyonlar sonucu ortaya çıkar. Bir hata, sizi ısırmak için kullandığı hortum adı verilen uzun bir ağız parçasına sahiptir. Sivrisinek sızıntısı deler, kanınızı emer ve kan yazmanıza tükürük salgılar. Isıran sivrisineğin kusturduğu polipeptitlere alerjisi olması skeeter sendromuna neden olur.

Bu polipeptitlere alerjiniz varsa, sizi ısırdıktan yaklaşık 8- 10 saat sonra başlayan skeeter hastanesini görebilirsiniz. Semptomlar tipik olarak 3-10 gün içinde düzelir.

Skeeter sendromunun şifrelenmesi?

Hayır. Skeeter terapisini kimseden kapamazsınız ve kimseyi bulaştıramazsınız.

Skeeter sendromu nasıl teşhis edilir?

Tıbbi tedavi alacak ve fizik muayene yapacaktır. Boyut ayrıntıları sorabilirler:

Sivrinekler tarafından ısırıldıysanız.

Sivrisinek olaylarına daha önce tepki verdiyseniz.

Farklı bir ülke veya ülke farklı bir yerine seyahat ettiyseniz. Farklı sıcaklık türlerinin farklı yüzek türleri vardır.

Isırılmanız ile kızarıklığın başlaması arasında zaman değişiklikleri hakkında.

Nefes darlığı gibi sizi ilgilendiren başka belirti ve kalacağınız varsa.

Skeeter sendromu nasıl tedavi edilir?

bir miktar hafif bir skeeter sendromu vakanız olduğunu düşünürse, boyut paketini önerecektir:

Oral antihistaminikler alın.

Isırı hidrokortizonlu kremle kaplayın.

Ağrınız veya ateşiniz veya her ikisi anında varsa, reçetesiz satılan ağrı kesiciler/ateş düşürücüler, örneğin asetaminofen veya ibuprofen alın.

Daha ciddi koruyucularda steroid uygulamaları mümkündür. Steroidler hap veya formaldehit şeklinde mevcuttur.

Skeeter sendromundan kurtulmak ne kadar sürer?

muhtemelen 3 -10 gün sürer.

Skeeter terapisini nasıl önleyebilirim?

Skeeter hastanesini önlemenin en iyi yollarının bozulmalarını önlemektir. Bu anlama gelir:

Herhangi bir durgun suyu ortadan kaldırılır.

Sivrisineklerin istila ettiği bölgelerin hedefi.

Çevre Koruma Ajansı’na kayıtlı bir böcek spreyi kullanmak (tipik olarak DEET içerir).

Uzun pantolon ve uzun kollu giyiliyor. Mümkünse kalın giysiler giyilebilir çünkü kıyafetler ince giysiler delip yapılabilir.

Pencereleri ve kapıları kapatmak için ekranları kullanma.

Sivrineklerin en aktif olduğu zamanlarda (alacakaranlık ve ömür zamanı) hücrede kalmak.

Kıyafetlerinizi, çadırlarınızı ve ağlarınızı dağıtmak kovucularla tedavi edin.

Uyku alanınızı koruyucu ağlarla kaplamak.

Daha önce değişen reaksiyonlarınız olduysa, epinefrin taşımanızı önerebilir. Bu ilaç, yanınızda taşıdığınız bir enjektör olarak mevcuttur.

Skeeter sendromu varsa ne bekleyebilirim?

Skeeter sendromu günden birkaç haftaya kadar kullanılabilir. Yeterince iyi durumda olduğunuzda işe veya okula dönebilirsiniz.

Doktora ne zaman gideyim ?

Sivrisinekler tarafından ısırılırsanız ve aşırı bir reaksiyon gösterirseniz, ortaya çıkan görünün. Ağzınızın veya boğazınızın şiştiği farklar var veya nefes almakta zorluk çekiyorsanız acil yardım alın.

Bir ısı sizi ısırırsa ve ısırdıktan sonra birkaç saat sonra şiddetli şiddette, ağrı ve kaşıntı yaşarsanız, skeeter ameliyatınız olabilir. Sağlıkla ilgili olarak iletişime geçmelisiniz. Bununla birlikte nefes almakta zorluk çekiyorsanız veya daha ciddi başka etkiler yaşıyorsanız, tedavi edici yardım almanız gerekir. Sivrisinek katkılarından çözüm için çaba göstererek gelecekte kendinize yardımcı olabilirsiniz. Sivrinek kovucu kullanın, mümkünse korunmalardan kaçının ve koruyucu kıyafet giyin.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 3 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 3 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 3 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele