Şehir hastaneleri için bakanlığı adres gösterdi

Şehir hastaneleri için bakanlığı adres gösterdi

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu ocak ayında yaptığı açıklamada, 22 şehir hastanesinden birinin, Körfezli bir Arap yatırımcıya satışı konusunda görüşmelerin sürdüğünü ve diğerlerinin de bunu takip edebileceğini söylemişti.

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, satışa ilişkin görüşmelerin ne zaman başladığı, bu kararda yap-işlet-devret modelinin uygulanmasından dolayı verilen garantiler sebebiyle ortaya çıkan borçlanmanın etkisinin olup olmadığı hakkında bilgi istedi. 

Dağlıoğlu’nun diğer şehir hastanelerinin de satılabileceğini söylediğine işaret eden Ertuğrul, “Satış görüşmeleri devam eden şehir hastanesi hangisidir? Satışına karar verilirken hangi ölçütler göz önüne alınmıştır?” sorularını yöneltti. Satışa ilişkin ilk açıklamayı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi başkanı yapmasına karşın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Sağlık Bakanlığı’nı adres gösterdi. Yılmaz, soru önergesinde bahsi geçen konuların Sağlık Bakanlığı’nın görev ve yetki alanına girdiğini belirterek kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele