Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Depremlerde Kurtarılan Afetzedelerle Buluştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Depremlerde Kurtarılan Afetzedelerle Buluştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde sağlık çalışanları ve enkaz altından kurtulan afetzedelerle bir araya geldi. Depremin yıldönümünde yaşanan duygusal buluşmada, sağlık çalışanlarının fedakarlıkları ve kurtulanların yaşadığı zorlu süreçler konuşuldu.

Bakan Koca, Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Burada, sağlık çalışanlarının deprem sırasında yaşadıklarını dinledi.

Enkaz Altından Kurtulanlarla Görüşme

Daha sonra, Antakya’da yıkılan özel bir hastanenin enkazından 261. saatte kurtarılan Mustafa Avcı ve Mehmet Ali Şakiroğulları ile bir araya gelen Bakan Koca, onlarla sohbet etti.

Bakan Koca’nın Açıklamaları

Bakan Koca, buluşma sırasında yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde sağlık çalışanlarıyla bir araya gelmenin önemine değindi. Kaybettiklerimize rahmet dileyen Koca, millete ve insanlığa benzer felaketleri yaşatmaması için dua etti.

Enkaz Altında Geçen Zorlu Süreç

Depremin enkazından 261 saat sonra kurtarılan laboratuvar teknikeri Mustafa Avcı, deprem öncesinde eşinin doğumu için hastaneye geldiklerini ve burada depremle karşılaştıklarını belirtti. Enkaz altında 11 gün geçiren Avcı, yaşadığı zorlu süreci anlattı. Avcı’nın yanı sıra enkazdan aynı saatte kurtarılan Mehmet Ali Şakiroğulları da umudunu hiç kaybetmediğini ve yaşadığı deneyimlerle Allah’ın rahmetinden ümit kesilmeyeceğini ifade etti.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 3 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 3 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 3 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele