Saç dökülmesini önlüyor. Grip ve soğuk algınlığında hastayı rahatlatır. Faydaları say say bitmiyor

Saç dökülmesini önlüyor. Grip ve soğuk algınlığında hastayı rahatlatır. Faydaları say say bitmiyor

Doğal besinler, sağlık sorunlarına doğal çözümler sunan insanların tercihi oluyor.

Baldırıkara otu, saç dökülmesine karşı etkili olmasının yanı sıra, grip ve soğuk algınlığına da iyi gelen bir bitkidir.

BALDIRIKARA OTU NEDİR?

Eğreltiotugiller ailesinden olan baldırıkara otu, nemli yerlerde yetişen otsu bir bitkidir. Yaprakları at yelesine benzeyen bu bitki, Türkiye’nin birçok yerinde bulunur.

BALDIRIKARA OTUNUN FAYDALARI

Baldırıkara otu, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarda rahatlama sağlar. Balgamı temizler. Mide ağrılarını hafifletir.

Böbrek kumlarının atılmasına yardımcı olur. Derinin şişmesini önler.

Saç dökülmesini durdurur. Adet kanamalarının düzenli olmasına katkıda bulunur. Ayrıca, diğer ilaçlara tat katan bir bitkidir.

SAÇ DÖKÜLMESİ NEDİR?

Saçlı deride yaklaşık 100 bin adet saç teli bulunur ve yetişkinlerde günde 100-150 adet saç teli dökülmesi normaldir. Saç dökülmesi, hormonlar, beslenme, kimyasallar, genetik, hastalıklar, kıl bozuklukları, ilaçlar, stres ve deri sorunları gibi nedenlerle oluşabilir. Saç dökülmesi sağlıklı bir kişide 2 ay kadar devam edebilir. Eğer yılda 3 defadan fazla 2 ayı geçen saç dökülmesi yaşanırsa, ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir ve doktora başvurmak gerekir. Saç dökülmesi, neden olduğu faktörden 3-4 ay sonra başlar ve bu faktör tedavi edildikten sonra 6-12 ay içinde normale döner.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele