Parfümün vücutta nerelere sıkılması nerelere sıkılmaması gerekiyor? Dikkat edilmezse sağlığa büyük zararları oluyor

Parfümün vücutta nerelere sıkılması nerelere sıkılmaması gerekiyor? Dikkat edilmezse sağlığa büyük zararları oluyor

Boyundaki bozulma parfümü sıkmak, tiroid bezinin işleyişini olumsuz etkileyebilir. Tiroid hormonları yeterli miktarda salgılandığında, metabolizma yavaşlar ve kilo artışı görülür.

Kilo fazlalığı, özellikle göz, karın ve bacaklarda belirginleşir.

Parfüm kullanırken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Parfümü boğazınıza değil, kulak arkası, bilek veya kıyafetlerinize sıkmalısınız.

Parfüm, boğazınıza geldiğinde, tiroid bezlerinize zarar verebilir. Tiroid hormonu eksikliği, vücutta ödem artışına ve kilo eksikliklerine neden olur. Kilo vermek isteyenler, önce tiroid hormonunu ölçmelidir. Bunun için TSH isimli bir test yapılır.

Parfümü direkt içermez, kumaşa sıkmalısınız. Ayrıca parfümün bileşenleri de kontrol edilir.

Parfümü güneş koruyucusu sıkın. Yüzünüz ve boynunuz, güneş ışığına maruz kalan bölgededir. Bu nedenle, dışarıya çıkacağınız zaman, bu parçalar parfüm sıkmayın.

Tiroid hastalığı olanlar, şeklinin değişmesi gerekir.

Çinko eksikliği, tiroid hormonlarının varlığı %30 oranında düşebilir.

Selenyum eksikliği, üreme sağlığı ve tiroid bezi üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.

İyot, tiroid hormonlarının önemli bir rol oynar. İyot ihtiyacı karşılandığında tiroid hormonları azalır ve sağlık sorunları ortaya çıkar.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele