Ödem hastalığına faydalı olan ot ortaya çıktı

Ödem hastalığına faydalı olan ot ortaya çıktı

Sağlıklı beslenmek isteyenler, doğal ürünlere yöneliyor. Bu ürünler arasında kuduz otu gibi şifalı bir bitki de var.

KUDUZ OTU NEDİR?

Koyu yeşil renkli, çok yıllık otsu bir bitki olan kuduz otu, dişotugiller familyasına aittir. Boyu 30-120 cm arasında değişir. Yaprakları sert ve dalgalıdır. Çiçekleri salkım şeklindedir. Çakıllı, çorak arazide yetişir. Zehirlidir.

KUDUZ OTUNUN FAYDALARI

Kuduz otu, ödem hastalığına iyi gelir. Mesane taşlarının atılmasına destek olur. Spazm ve ağrıları azaltır.

ÖDEM NEDİR?

Ödem, vücuttaki damarlardan dokulara geçen fazla sıvının yol açtığı şişliktir. Vücudun her yerinde görülebilir, ancak eller, kollar, ayaklar, ayak bilekleri ve bacaklarda daha belirgindir.

ÖDEM NEDEN OLUR?

Ödem, vücudunuzdaki küçük kan damarlarının (kılcal damarlar) sıvı kaçırması sonucu oluşur. Kaçan sıvı, damarların etrafındaki dokularda toplanır ve şişmeye sebep olur. Kalp, karaciğer ve böbrek hastalıkları olanlarda ödem, vücutta fazla sıvı biriktiren tuzun vücuttan atılamaması nedeniyle görülür.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele