O çayın yeni yararları ortaya çıktı

O çayın yeni yararları ortaya çıktı

TERLEMEYİ AZALTIR

Adaçayı, ter bezlerinin aktivitesini düzenleyen bir madde içerir. Bu sayede aşırı terleme sorunu olan kişiler için doğal bir çözüm sunar.

MİDEYİ RAHATLATIR

Adaçayı, mide asidini dengeleyen ve bulantıyı önleyen bir bitkidir. Ayrıca gaz giderici ve sindirimi kolaylaştırıcı etkisi vardır.

DİŞ SAĞLIĞINI KORUR

Adaçayı, diş çürümesine ve plak oluşumuna neden olan bakterileri öldüren bir bitkidir. Aynı zamanda dişleri güçlendirir ve beyazlatır. Kuru adaçayı yapraklarını toz haline getirip diş macunu gibi kullanabilirsiniz.

İSHALİ DURDURUR

Adaçayı, bağırsak hareketlerini düzenleyen ve ishalin neden olduğu sıvı kaybını önleyen bir bitkidir. İshal olduğunuzda adaçayı çayı içebilirsiniz.

SİNİR SİSTEMİNİ DESTEKLER

Adaçayı, sinir yorgunluğu, depresyon ve el titremesi gibi sorunlara karşı faydalı olan bir bitkidir. Ayrıca hafızayı güçlendirir ve unutkanlığı azaltır. Alzheimer hastalığına bağlı olarak beyinde azalan bir kimyasalın seviyesini artırdığı da gözlemlenmiştir.

KADIN SAĞLIĞINA İYİ GELİR

Adaçayı, çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için hormon dengesini sağlayan bir bitkidir. Aynı zamanda östrojen hormonu içerdiği için menopoz dönemindeki kadınların yaşadığı sıcak basması, terleme, ruh hali değişikliği gibi belirtileri hafifletir.

KAN ŞEKERİ VE KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜR

Adaçayı, aç karnına içildiğinde kan şekerini düşüren ve diyabet riskini azaltan bir bitkidir. Ayrıca kolesterol seviyesini de düzenler ve kalp sağlığını korur.

VÜCUDU TEMİZLER

Adaçayı, vücuttaki zararlı toksinleri atmak ve karaciğeri temizlemek için kullanılan bir bitkidir. Aynı zamanda safra akışını artırır ve sindirimi kolaylaştırır.

BÖBREK VE MESANE TAŞLARINI ÖNLER

Adaçayı, böbrek ve mesane taşlarının oluşumunu engelleyen ve düşürülmesine yardımcı olan bir bitkidir. Böbrek ve mesane sağlığı için adaçayı çayı içebilirsiniz.

YARALARI İYİLEŞTİRİR

Adaçayı, yaraların, iltihaplı yaraların ve çıbanların iyileşmesini hızlandıran bir bitkidir. Adaçayı suyu ile yaraları temizleyebilir veya adaçayı tozu ile pansuman yapabilirsiniz.

BÖCEK SOKMALARINA KARŞI ETKİLİDİR

Adaçayı, böcek sokmalarının neden olduğu acı, kaşıntı ve şişliği azaltan bir bitkidir. Sokulan yere ufalanmış adaçayı yaprağı uygulayabilir veya adaçayı merhemi sürülebilirsiniz.

SAÇ SAĞLIĞINI KORUR

Adaçayı, saç dökülmesi, yağlanma, kepek gibi saç problemlerine karşı faydalı olan bir bitkidir. Saçlarınızı adaçayı suyu ile yıkayabilir veya adaçayı yağı ile masaj yapabilirsiniz.

ÖKSÜRÜĞE İYİ GELİR

Adaçayı, öksürüğü ve balgamı azaltan bir bitkidir. Öksürük şurubu yerine adaçayı çayı içebilir veya adaçayı bal karışımı yiyebilirsiniz.

VÜCUDU GÜÇLENDİRİR

Adaçayı, vücuda enerji veren ve hastalıklara karşı direncini artıran bir bitkidir. Hastalık sonrası güçsüzlük yaşadığınızda adaçayı çayı içebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele