Mucize otu böyle kullanın romatizma ağrılarınız dinsin

Mucize otu böyle kullanın romatizma ağrılarınız dinsin

Sağlığımızı doğanın bize sunduğu gıdalarla korumak, doğal ve sağlıklı beslenmenin bir yaşam tarzı haline gelmesini sağlıyor.

Romatizma ağrılarını dıştan uygulandığında geçiren bir bitki keşfedildi: Öküzgözü otu.

Öküzgözü otu, bileşikgiller familyasına ait, papatyaya benzeyen, çok yıllık bir bitkidir. Çayırlarda ve ormanlarda yetişir. Turuncu-sarı renkli kömeçleri vardır. Çiçekleri tıbbi amaçlarla kullanılır.

Öküzgözü otunun faydaları şunlardır:

Mideyi boşaltır. Sinir sistemini güçlü bir şekilde etkiler. Romatizma ağrılarını geçirir, yaraları iyileştirir. Ancak aşırı dozda alınmamalıdır.

Romatizma nedir?

Romatizma, eklem, bağ dokusu, kemik veya kaslarda ağrı, şişlik, şekil bozukluğu ve hareket kısıtlığına yol açan sağlık problemlerinin genel adıdır. Romatizma, sadece bu dokuları değil, birçok organ ve sistemi de etkileyebilen hastalıkları içerir.

Romatizmanın belirtileri şunlardır:

Eklem ağrısı

Kas ağrısı, şişlik

Ateş

Eklem hareketlerinin azalması

Halsizlik, Kilo kaybı

Kaslarda ve eklemlerde katılık.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele