Mucize otu balla karıştırıp tüketilirse nefes darlığından eser bırakmıyor

Mucize otu balla karıştırıp tüketilirse nefes darlığından eser bırakmıyor

Doğal ürünler, sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihi oluyor. Bu ürünlerden biri de şifalı bir bitki olan kırkdamar otu.

Kırkdamarotu, damarlı çiçeksiz bitkiler grubuna aittir. Yaklaşık 100 türü bulunur.

Bu bitkilerin akrabaları arasında kibritotları, atkuyrukları ve eğreltiotları vardır. Kumlu topraklarda ve yol kenarlarında yetişirler.

Kırkdamarotunun sağlığa yararları şunlardır:

Burun kanamalarını durdurur. Çıban ve kesik yaralarına iyi gelir.

Bal ile karıştırılarak yenilirse, solunum sıkıntısını azaltır.

Yara iyileşmesini hızlandırır. Kan şekeri seviyesini düşürür.

NEFES DARLIĞI NEDİR?

Dispne olarak da bilinen nefes darlığı, ciğerlerin yeterli miktarda hava alamadığı durumlarda ortaya çıkan, göğüs bölgesinde sıkışma ve solunum güçlüğü hissi olarak tanımlanabilir. Nefes darlığı, akciğer, kalp, damar ve metabolik hastalıkların bir belirtisi olabilir.

Nefes darlığı çeken kişiler, oksijen eksikliği yaşadıklarını veya solunumlarının engellendiğini algılayabilir. Bazı kişiler de bunu göğüste ağır ve basınçlı bir duygu olarak ifade edebilir. Nefes darlığı, kişinin kendi hissiyatına veya ölçülebilir verilere göre subjektif veya objektif olarak sınıflandırılabilir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele