Mısır püskülünün bilinmeyen faydaları ortaya çıktı. Yıllarca çöpe attığınıza pişman olacaksınız

Mısır püskülünün bilinmeyen faydaları ortaya çıktı. Yıllarca çöpe attığınıza pişman olacaksınız

Mısır, hem sofralarımızı hem de sağlığımızı zenginleştiren bir besin. Lifli yapısıyla tokluk hissi veren ve kilo kontrolüne yardımcı olan mısır, her gün tüketilebilecek bir gıda. Mısırı patlamış, haşlanmış ya da közlenmiş olarak yiyebilirsiniz. Mısır, aynı zamanda göz sağlığına da katkıda bulunuyor. Mısırın faydaları bunlarla sınırlı değil. Mısırın püskülleri de sağlığımız için harikalar yaratıyor.

Mısır püsküllerini çay olarak demleyerek tüketebilirsiniz. Bu şekilde mısırın faydalarını daha da arttırabilirsiniz. Mısır püskülleri çayı, vücudumuz için pek çok yarar sağlıyor.

MISIR PÜSKÜLLERİ ÇAYININ FAYDALARI NELERDİR?

Sinek ve böcek sokmalarına karşı etkilidir. Sokulan yerde kaşıntı ve ağrıyı azaltır. Bu çayı içmek ya da sokulan yere uygulamak, bu sorunları hızla çözer. Sineklerden çok rahatsız olanlar, bu çayı denemeliler. Bu çay sayesinde, sokulan yerde şişme ve kızarıklık olmaz.

Kalp ve damar sağlığını korur. Mısır püskülleri ve çayı, potasyum bakımından zengindir. Potasyum, kan basıncını düzenler ve kalp krizi riskini azaltır. Kalp hastalıklarıyla mücadele edenler, bu çayı güvenle içebilirler.

Hücre yenilenmesine destek olur. Hasar görmüş hücreleri tamir eder ve vücudun kendini yenilemesini sağlar. Bu da kişinin daha dinamik ve sağlıklı hissetmesine yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Mısır püskülleri, C vitamini açısından zengindir. C vitamini, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve hastalıklara karşı direnç kazandırır. Bu çayı içerek, kış aylarında hastalıklardan uzak durabilirsiniz.

Kanamayı durdurur. Mısır püskülleri çayı, K vitamini içerir. K vitamini, kanın pıhtılaşmasını sağlar ve kanamayı kontrol altına alır.

Böbrek sağlığını korur. Mısır püskülleri çayı, idrar yolu enfeksiyonu, idrar yolu iltihabı, böbrek taşı ve idrar yaparken ağrı gibi böbrek sorunlarının tedavisinde çok etkilidir. Bu çay, idrar söktürücü özelliğiyle, böbrekleri temizler ve rahatlatır.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele