Kirli çarşaf öldürebilir

Kirli çarşaf öldürebilir

Çarşaf sadece bir yatak örtüsü değildir, bilmeniz için de önemlidir. Uzmanlar uykunun faydalarını anlatsalar da uyku ortamı ve çeşitliliğinin önemli olduğunu belirtiyorlar. Özellikle çarşafların temizliği çok önemlidir. Çünkü kalitesiz veya sağlıklı olmayan bir kayıplar devam edebilir. Temiz çarşaflarda uyumak çok daha huzurlu hissettiriyor. Çarşafları sık sık değiştirmek bazen zor olabiliyor.

KİRLİ ÇARŞAF HAYATINIZI TEHLİKEYE ATABİLİR

Yapılan bir değişime göre İngilizlerin üçte biri nevresimlerini yılda bir kez yıkıyor. Ancak bilim insanlara göre çarşaf ve çarşafların çok sık değiştirildiğini söylüyorlar. Bazı araştırmalar kirli yatak takımlarının zatürre, apandisit ve gonore gibi yaygın dağılımı ortaya çıkıyor. Vücut onun gece uykusu boyunca binlerce ölü deri hücresi ile birlikte sıvı ve yağları dışarıya atıyor. Bu da parçacıklara neden olabiliyor. Hastalanan kişilere, çarşaflıların her gün değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Aksi takdirde ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği ifade ediliyor. Sorunların oluşmadan önce şu şekilde dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor.

“Belirtiler arasında öksürme, hapşırma, deri değişimleri, gözlerde akıntı ve burun akıntısı olabilir. Toz akarları da astım bölgeleri için çok sık bir taşıyıcıdır. “Bu yüzden nevresimlerin daha sık yıkanması için faydalıdır.”

BAKTERİLER VÜCUDA GİRER

Uzmanlar kendi hücrelerinden daha fazla bakteri organizması olduğunu söylüyor ve ekliyor:

“Ölü deri belirtilerinde çarşaflarınızda bırakmanız, bu bakterilerin çoğalmasına izin verir. Cildinizde geri kalmalarda folikülit nedeni olabilir” Apandisit, bakteri veya parazitler sindirim sisteminde yaygın olarak büyük bir tehlike oluşur. Bu yüzden nevresimlerinizi haftada en az bir kez yıkamak için zaman ayırmanız gerekiyor”

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele