Kendinizi yorgun hissediyorsanız bu karışımı deneyin! İşte o karışım ve faydaları…

Kendinizi yorgun hissediyorsanız bu karışımı deneyin! İşte o karışım ve faydaları…

Zeytinyağı, tekli doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. Bunların çoğu oleik asit şeklindedir. Bu asit, serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarına karşı korur. Bu da kalp ve damar sağlığınızı iyileştirir, damar sertliği ve bazı kanser türlerini önlemeye yardımcı olur!

Her sabah aç karnına içmek için 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile 1 çorba kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Bu kadar kolay! Organik limon ve organik sızma zeytinyağı kullanın ve oda sıcaklığında olsunlar.

ROMATOİD ARTRİT BELİRTİLERİNİ HAFİFLETİR

Bu içecek, romatoit artritin yol açtığı ağrı ve iltihabı azaltır.

KARACİĞER VE SAFRA KESESİ FONKSİYONLARINI DÜZENLER VE UYARIR

Bu içecek, safra taşlarının oluşmasını ve büyümesini engeller. Yarım fincan oda sıcaklığında suya zeytinyağı ve limon suyu ekleyin.

Safra kesesi, böbrekler ve karaciğerinizi temizlemek için yemekten 1 saat önce için. Bu içeceği düzenli olarak içmeden önce doktorunuza danışın.

Safra kesesi sorununuz varsa, şiddetli karın ağrısına sebep olabilir.

KABIZLIĞI ÖNLER

Zeytinyağı, sindirim sisteminizde kayganlık sağlar. Limon suyu, sindirim enzimlerinin salgılanmasını artırır. Ayrıca karaciğer ve safra kesesinin çalışmasını da destekler.

KALP VE DAMAR HASTALIKLARINI ÖNLER

Zeytinyağındaki oleik asit, kardiyovasküler sisteminiz için çok yararlıdır.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele