Kan grubuna göre huylar belli oldu. Japon profesörün araştırması herkesi şaşırttı

Kan grubuna göre huylar belli oldu. Japon profesörün araştırması herkesi şaşırttı

Kan grubunuzun kişiliğiniz üzerinde etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Kan gruplarına göre kişilik özellikleri hakkında yapılan araştırmalar, her kan grubunun farklı avantaj ve dezavantajlara sahip olduğunu gösteriyor.

Kan grupları aynı zamanda bazı hastalıklara karşı direncinizi de belirliyor.

Japon bilim uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre kişilik özellikleri vücudun safra, kan ve balgam gibi sıvılarıyla ilişkili olduğunun altı çizildi.

Japon profesör Tokeji Furukawa’ya göre ise her kan grubu, bireylerin özelliklerini etkilediği bildirildi.

Kan gruplarına göre kişilik özellikleri şöyle sıralanabilir:

A Kan Grubu: Bu kan grubundaki insanlar zeki, yaratıcı ve işbirliğine yatkın oluyorlar. Çevrelerindeki olaylara duyarlı ve uyumlu davranıyorlar. Ancak bazen gergin ve inatçı olabiliyorlar. Japonya’da bu kan grubu en yaygın olanıdır.

0 Kan Grubu: Bu kan grubundaki insanlar cesur, güvenilir, kararlı ve sezgisel oluyorlar. Grup halinde çalışmaktan ve liderlik etmekten hoşlanıyorlar. Ancak bazen bencil ve dengesiz olabiliyorlar.

AB Kan Grubu: Bu kan grubundaki insanlar uyumlu, sıcakkanlı ve akıllı oluyorlar. Farklı durumlara kolayca adapte olabiliyorlar. Ancak bazen kararsız, eleştirel ve unutkan olabiliyorlar.

B Kan Grubu: Bu kan grubundaki insanlar tutkulu, empatik ve kararlı oluyorlar. Kendi yöntemlerini geliştirip uygulamaktan hoşlanıyorlar. Ancak bazen bencil, düzensiz ve çatışmacı olabiliyorlar.

Kan grupları ayrıca sağlığınızı da etkiliyor. A kan grubu olanlar mide kanseri ve kalp hastalıklarına daha yatkın olurken, B kan grubu olanlar kalp hastalıkları ve yumurtalık kanserine daha yatkın oluyor.

Bu nedenle kan grubunuzu bilmek ve sağlığınıza dikkat etmek önemlidir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele