Kalp hastalarına mucize biçimde şifa olan ot ortaya çıktı

Kalp hastalarına mucize biçimde şifa olan ot ortaya çıktı

Doğal besinlere ilgi duyan insanlar, sağlıklı kalmak veya sağlık sorunlarına çare bulmak için sürekli yeni bitkiler arıyorlar.

Scille otu, bu arayışın sonucunda ortaya çıkan bir bitki olarak tanınıyor.

Kalp hastalarının vücutlarındaki fazla suyu atmasına yardımcı olan scille otunun şifalı etkileri göz ardı edilemez.

SCİLLE OTU NEDİR?

Zambakgiller ailesinden gelen bir bitki türüdür. Yaprakları uzun ve ince şeritler halindedir.

Çiçekleri yeşil ve beyaz renkli çizgilere sahiptir. Soğan kısmı yapraklarının dibinde bulunur ve 2 kilograma kadar ağırlıkta olabilir. Bu bitki acı ve zehirli bir bitkidir. 7,5 gram kadarı bir insanı öldürebilir. İçinde “Scillarena glikozidi” adlı bir madde bulunur. Bu bitki taze iken tüketilmemelidir. Aksi takdirde zehirlenme ve kusma gibi belirtiler görülebilir. Bitkinin soğanının etli olan kısmı dilimlenip kurutulduktan sonra dövülerek toz haline getirilir. Evde ilaç yapımında kullanılacaksa çok dikkatli olunmalıdır.

SCİLLE OTUNUN FAYDALARI

İdrar arttırıcı bir etkiye sahiptir. Kalp hastalarının vücutlarında biriken suyu dışarı atar. Azotemi seviyesini düşürür. Böbrek hastaları bu bitkiyi kullanmamalıdır. Çok uzun süre kullanılırsa “Albüminüri”ye neden olabilir.

ZARARI VAR MI?

Bu bitkinin zehirli olduğu unutulmamalıdır ve kullanırken çok dikkatli olunmalıdır. Mümkünse bir uzmanın tavsiyesi alınmalıdır. Aksi halde zehirlenme riski vardır.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele