Kalbi kuvvetlendirir. Ağrıları dindirir. Sinirleri yatıştırır. Mucize ot ortaya çıktı

Kalbi kuvvetlendirir. Ağrıları dindirir. Sinirleri yatıştırır. Mucize ot ortaya çıktı

Doğal ve sağlıklı beslenme, doğanın sunduğu gıdalarla sağlığımızı korumak için tercih ettiğimiz bir yaşam biçimi olarak ön plana çıkıyor.

Bu yaşam biçimini benimseyenler, vücutlarının ihtiyaç duyduğu besinleri doğal kaynaklardan alarak, sağlıklı ve dengeli bir şekilde besleniyorlar.

Doğal ve sağlıklı beslenmenin faydaları çok fazla. Hem fiziksel hem de zihinsel sağlığımızı iyileştiren bu beslenme şekli, bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor, hastalıklara karşı koruyor, enerji veriyor, yaşlanma sürecini yavaşlatıyor ve daha birçok yarar sağlıyor.

Doğal ve sağlıklı beslenmenin önemli bir bileşeni olan bitkiler, vücudumuz için gerekli olan vitamin, mineral, antioksidan ve lif gibi maddeleri içeriyorlar.

Bitkiler aynı zamanda çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılıyor. Özellikle kış aylarında sıkça rastladığımız balgam sorununa karşı bitkisel çözümler arayanlar, suzambağı otunu deneyebilirler.

Suzambağı otu, nilüfergiller familyasından nymphaea ve nuphar cinsinden su bitkilerine verilen genel addır. Suzambağı otu, kalbi kuvvetlendirir, ağrıları dindirir, sinirleri yatıştırır.

Suzambağı otunu çay olarak demleyip içebilir, salatalara veya yemeklere katabilir, ya da kuru olarak saklayabilirsiniz.

Kalp sağlığınız için 10 faydalı besin nedir diye merak ediyorsanız, size birkaç tavsiyemiz var.

Kalp sağlığı için kabak çekirdeği tüketin. Semizotu kalp ve damar sağlığının dostu.

Kan yağlarınızı zeytinyağı ile azaltın. Yağlı balıkları tercih edin. Mevsiminde kırmızı üzüm tüketin. Ceviz, badem ve fıstığı ihmal etmeyin.

Kötü kolesterole karşı çağla. Güçlü bir antioksidan: Sarımsak.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele