İşte Hemoroide iyi gelen iki kür

İşte Hemoroide iyi gelen iki kür

Hemoroid, makat bölgesindeki damarların şişmesi ve dışarı çıkmasıyla oluşan bir rahatsızlıktır. Halk arasında basur veya mayasıl olarak da bilinir. Hemoroidin tedavisi için bazı doğal bitkiler kullanılabilir. İşte hemoroid için iki bitkisel kür:

MALZEMELER

Taze nane (yarım demet) Kaynar su (500 gram) Zeytinyağı (1 yemek kaşığı)

YAPILIŞI

Taze naneyi yıkayın ve 500 gram kaynar suyun içine atın. 10 dakika kadar kaynatın ve süzün. Nane yapraklarını bir bezin içine koyun ve üzerine zeytinyağı dökün. Bu bez paketini gece yatmadan önce hemoroidli bölgeye yerleştirin ve sabaha kadar bekletin.

MALZEMELER

İncir yaprağı (1 avuç) Su (1 bardak)

YAPILIŞI

İncir yaprağını yıkayın ve bir bardak suyun içine koyun. 5 dakika kadar kaynatın ve süzün. Bu suyu her akşam yatmadan önce için. Hemoroidin ağrısını ve şişliğini azaltmaya yardımcı olur.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 3 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 3 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 3 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele