Hamilelik sürecinde beslenme nasıl olmalı?

Hamilelik sürecinde beslenme nasıl olmalı?

Hamilelik Sürecinde Beslenme Nasıl Olmalı?

Hamilelikte beslenme rutini anne adayları için oldukça önemlidir. Çünkü bebekleri için en iyisini isteyen anneler, doğru beslenmeyle bebeklerine daha sağlıklı bir hayat sunmayı tercih ederler. Gebelik beslenme önerileri araştırmasıyla da bebekleri için en doğru beslenmeyi keşfedebilirler.

Anne adayları gebelik süresinde 11 ila 19 kilo artışı yaşayabilirler. Standart değerler bu şekildedir. Üstünde veya altında olan kilo artışları için doktor kontrolüne ve gebelik beslenmesi diyetisyenine başvurmak doğru adım olacaktır. Anne adayının yüksek kalorili ve düşük besin değerli gıdalar tüketmesi yüksek kilo artışlarının sebebi olabilir. Yüksek kilo artışları ise hamilelik beslenme programı ile çözüme kavuşturulabilir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele