Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar.

Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor.

Moringa bitkisi, C vitamini açısından zengindir ve bu sayede bağırsakların daha etkin çalışmasına katkıda bulunur.

Antioksidan içeriğiyle de bilinen moringa, yağ yakım sürecini hızlandırır. Moringa çayı, bağırsaklardaki parazitleri temizleyerek sindirim sistemini rahatlatır.

KAN ŞEKERİNİ DÜZENLER

Diyabet diyetindeki kısıtlamalara rağmen, moringa bitkisi güvenle eklenebilir. Kan şekerini dengeleyici özellikleriyle tanınan moringa, diyabet için ideal bir bitkidir. Moringa, vücuttaki glikoz seviyesini azaltarak şeker dalgalanmalarını önler.

KALP HASTALIKLARINI ÖNLER

Damar tıkanıklığını engellemek için bitki çayı tüketilmesi tavsiye edilir ve moringa çayı da bu çaylardan biridir. Moringa çayı, damarları temizleyerek kan dolaşımını iyileştirir ve kalp hastalıklarının oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

HAFIZAYI GÜÇLENDİRİR

Moringa, vücuda yenilik ve canlılık kazandıran bir bitkidir. Beyin sağlığını destekleyen moringa, sinir hücrelerinin zarar görmesini önler ve sürekli hücre yenilenmesi sağlayarak dikkat eksikliği ve hafıza problemlerini azaltır.

GİRESUN’DA YETİŞTİRİLİYOR

Giresun’da yetiştirilmeye başlanan moringa bitkisi, Hindistan’dan dünyaya yayılan ve Asyalılar tarafından çok değerli bulunan bir bitkidir. Moringa çayı içenler, bağırsaklarının daha verimli çalıştığını deneyimliyorlar.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Çocuk ve ergenlerde anksiyete

Genel 4 ay önce

ÇOCUK VE ERGENLERDE ANKSİYETE

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele