Gözleri kaşınanların dermanı ortaya çıktı

Gözleri kaşınanların dermanı ortaya çıktı

Göz kaşıntısı, pek çok kişinin günlük hayatında karşılaştığı bir sorundur.

Göz kaşıntısının nedenleri arasında alerji, enfeksiyon, kuru göz, kirli hava gibi faktörler sayılabilir.

Göz kaşıntısı yaşayanlar, genellikle gözlerini ovuşturarak rahatlamaya çalışır. Ancak bu, göz sağlığı için oldukça zararlı bir davranıştır.

Gözlerini ovuşturanlar, gözlerine mikrop bulaştırabilir, göz tansiyonunu artırabilir, göz kapağı düşüklüğüne yol açabilir ya da göz yaralanmalarına neden olabilir.

Göz kaşıntısını önlemek ya da azaltmak için, gözlerinizi kaşımak yerine, basit bir formül uygulayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler, bir temiz havlu ve bir bardak su.

Su ılık ya da soğuk olabilir, tercih size kalmış.

Havluyu suya batırıp sıkın ve kaşınan gözünüze tampon yapın. Bu işlemi birkaç dakika boyunca tekrarlayın. Bu sayede, gözlerinizdeki kaşıntıyı hafifletebilir, gözlerinizi nemlendirebilir ve gözlerinize zarar vermeden rahatlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele