Göz hastalıklarında kullanılır. Ağrıları keser. Bu ot başka ot

Göz hastalıklarında kullanılır. Ağrıları keser. Bu ot başka ot

Doğal ve sağlıklı beslenmenin, doğanın bize sunduğu gıdalarla sağlığımızı desteklediği biliniyor.

Göz hastalıklarına iyi gelen ve ağrıları dindiren bir bitki olan mavi kantoron otu hakkında bilgi verelim.

Mavi kantoron otu nedir?

Bu bitki, bileşikgiller familyasına ait olup, genellikle ılıman iklimlerdeki tahıl ekili alanlarda bulunur. Çiçekleri mavi ya da mor renklidir.

Faydaları:

İştahı artırır. İdrarı artırır. Gut hastalığına iyi gelir. Böbreklerdeki kumun atılmasına yardımcı olur. Bazı göz hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Ağrıları azaltır. Vücuttaki toksinlerin atılmasına katkıda bulunur.

Nasıl kullanılır?

Çok fazla kullanıldığında kalbe zararlı olabilir.

Mavi kantoron çiçeklerini bütün halde kullanabileceğiniz gibi, yapraklarını ayırarak çok sayıda küçük mavi yaprak da elde edebilirsiniz. Nar taneleri gibi çoğalan ve bereketli olan bu çiçek, aynı zamanda uzun süre dayanabilen bir çiçektir. Buzdolabında bir ay boyunca saklayabilirsiniz. Ayrıca, diğer yenilebilir çiçeklerden farklı olarak, buzlukta da saklanabilir. Buzluğunuza koyarak aylarca muhafaza edebilirsiniz.

Mevsimlere göre paketinizde kırmızı renkli kantaronlar da bulunabilir.

Kullanım alanları:

Salatalar

Tatlılar ve Pastalar

Çaylar

Soğuk içecekler

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele