Genel Sağlık-İş Başkanı Derya Uğur: Bölgede afetin izi ilk günkü gibi

Genel Sağlık-İş Başkanı Derya Uğur: Bölgede afetin izi ilk günkü gibi

İktidar tarafından 1 yıl içerisinde yurttaşların barınacağı konutların yapılacağı sözü verildiğini hatırlatan Uğur, “Afetin izleri ilk günkü gibi. Hiçbir adım atılmamış. Ama bir değişiklik olmuş. Kaldırılan enkazların olduğu bazı alanlar paravanla kapatılarak TOKİ inşaatı görüntüsü verilmiş. Arkasında inşaat başlanmayan, temeli atılmayan o boşluklar makyajlanarak TOKİ inşaatı süsü verilmiş” ifadelerini kullandı. 

Uğur, “Şu anda Adıyaman Kadın Doğum Hastanesi, görev yapamaz halde. 400 yataklı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi de kadın doğuma verildiği için yeterli sağlık hizmeti verilemiyor. Çoğu klinik tek hekimle sağlık hizmeti üretiyor” açıklaması yaptı. 

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele