El titremesi neden olur? El titremesinin nedenleri ne?

El titremesi neden olur? El titremesinin nedenleri ne?

Günlük hayatta yaşadığınız stres, kaygı, endişe gibi duygular el titremesine neden olabilir. aynı şekilde, kafein tüketimi, uykusuzluk veya bazı sağlık sorunları kişide el titremesi yapabilir. El titremesi sürekli devam ediyorsa veya yaşam kalitenizi olumsuz etkiliyorsa, bir sağlık uzmanına danışmanız önerilir. El titremesi neden olur? El titremesinin nedenleri ne?

EL TİTREMESİ NEDEN OLUR?

Stres, anksiyete, aşırı kafein tüketimi, belirli ilaçların yan etkileri, yaşlanma veya daha ciddi sağlık sorunları el titremesine neden olabilir. Titreme genellikle zararsızdır ancak sürekli hale gelirse bir sağlık profesyoneli ile görüşmek önemlidir.

EL TİTREMESİNİN NEDENLERİ?

  • Stresli veya kaygılı olduğunuzda fizyolojik değişiklik meydana geldiği için el titremesi olabilir.
  • Uykusuzluk veya aşırı yorgunluk, el titremesine neden olabilir. Vücut dinlenmeye ve uyumaya ihtiyaç duyar, aksi halde kaslar zayıflar ve titreme olabilir.
  • Fazla kafein tüketimi ellerin titremesine neden olabilir. Kafein, sinir sistemini uyarır ve titremeye neden olabilir.
  • Kan şekeri düştüğünde, titreme gibi semptomlar olabilir. Bu genellikle diyabet gibi bir tıbbi durumun bir sonucu olabilir.
  • Parkinson hastalığı, multiple skleroz gibi sinir sistemi hastalıkları el titremesine neden olabilir.
  • Tiroid bezinin aşırı aktif olmasından dolayı el titremesi olabilir.
  • Bazı ilaçlar el titremesine neden olabilir.
  • El titremesi bazı kişilerde genetik bir yatkınlıktan kaynaklanabilir.
Kaynak: Haberler.com / Sağlık
Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele