Düzenli uyku kilo verdirir mi

Düzenli uyku kilo verdirir mi

Uzmanlar, iyi bir uyku ile kilo vermenin arasındaki ilişkiyi inceledi. İşte detaylar…

Beslenme ve diyet uzmanları, şu ortak görüşü paylaşıyor: “Spor yaparken hormonlarımızın uygun bir şekilde işlev görmesi için uyku sırasında düzenli olmaları şarttır. İyi bir uyku sırasında da kalori harcanır. Bu sayede enerji seviyeleri dengelenir ve gün boyunca daha hareketli olma şansı artar”

Beslenme uzmanları, müşterilerinden birinin günlük rutininde bir değişiklik yapmadan her gün ekstra 1,5 saat uyuyarak yaklaşık 5 kilo kaybettiğini belirtiyor. Aynı uzmanlar, kilo vermek ve kas yapmak isteyenlerle günlük stres ve kaygı seviyeleri, tükettikleri besinler ve temel egzersiz rutini hakkında konuşmadan önce onların uyku alışkanlıkları hakkında konuşulması gerektiğini vurguluyor. Uzmanların başka bir görüşü de şöyle:

“Beyaz şeker, beyaz un ve beyaz ekmekten uzak durun. Aynı şey süt ve süt ürünleri için de geçerli. Ben bunları önermiyorum ama yoğurdu bırakamayanlar varsa onlara müsaade ediyorum. Yeterince uyursanız, hayatınızdaki stres ve kaygıyı azaltır, birkaç spor hareketi yapar ve yediklerinize de dikkat ederseniz siz de bu ünlüler gibi bir vücuda kavuşabilirsiniz”

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele