Damar sertliğine şifa oluyor. Mide sorunlarına iyi geliyor. İşte şifa deposu ot

Damar sertliğine şifa oluyor. Mide sorunlarına iyi geliyor. İşte şifa deposu ot

Sağlıklı beslenmek isteyenler, doğal ürünleri tercih ediyor. Bu ürünler arasında, şifalı bir bitki olan kral otu da dikkat çekiyor.

KRAL OTU NEDİR?

Yeşil yaprakları dantel gibi güzel olan bir bitkidir. Pembe ve beyaz renkli çiçekleri, dallarının ucunda toplu halde bulunur. Yaprakları bahar, kökü ise sonbahar mevsiminde toplanarak kurutulur.

FAYDALARI

Mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. İshal durdurur. Kanı arındırır. Damar sertliği ve nikriste tedavisine yardımcı olur.

DAMAR SERTLİĞİ NEDİR?

Damar sertliği, vücuttaki damarların sertleşmesi anlamına gelir. Bu durum, damarların esnekliğini yitirmesine ve kan akışının azalmasına sebep olur. Damar sertliği, çoğunlukla yaşlılıkla birlikte gelişen bir durumdur, ancak bazı insanlarda genetik nedenlerle daha erken yaşlarda da ortaya çıkabilir. Damar sertliği, kalp krizi ve inme gibi ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden, damar sertliğini önlemek ve tedavi etmek gereklidir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?

• Ayaklarda ağrı, sertlik veya şişlik ve ayak içlerindeki damarların belirginleşmesi

• Halsizlik, yorgunluk veya kas ağrıları

• Nefes almada zorluk veya nefes darlığı

• Kabızlık, şişkinlik veya su tutma

• Kalp atışında düzensizlik veya çarpıntı

• Görmede bulanıklık veya bozulma

• Tansiyonun düşmesi veya hipotansiyon (düşük kan basıncı)

• Kalp krizi veya inme gibi ciddi sağlık olayları

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele