Çocuklar stresli babalara dikkat

Çocuklar stresli babalara dikkat

Daily Mail’in haberine göre, King’s College London’daki Psikiyatri, Psikoloji ve Sinirbilim Enstitüsü’nden (IoPPN) Dr. Fiona Challacombe, “Çalışmamız, baba stresinin, özellikle doğum sonrası dönemde, çocukların gelişimine olumsuz etki ettiğini buldu.” dedi.

“BABALARA DESTEK VERİLMELİ”

“Babaların, stresle başa çıkmak için gereken desteği alması ve çocuklarının hassas bir dönemde karşılaşabileceği sorunları önlemek için çaba göstermesi gerekebilir” diye ekledi.

Araştırmacılar, Finlandiya Sağlık ve Refah Enstitüsü ile işbirliği yaparak, toplam 901 baba ve 939 anne ile çalıştılar. Araştırmacılar, yeni babaların davranışlarının hamilelikten doğuma kadar olan 12 aylık sürede stres açısından değerlendirilmesinin, babalar için uygun müdahalelerin geliştirilmesine yardımcı olacağını belirttiler.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele