Cilt hastalıklarında faydalıdır. Frengide kullanılır. İşte o ot

Cilt hastalıklarında faydalıdır. Frengide kullanılır. İşte o ot

Sağlıklı beslenmenin gerekliliği gün geçtikçe artarken, şifa kaynağı olan bitkiler de ortaya çıkıyor.

Cilt problemlerine iyi gelen ve sifiliz tedavisinde kullanılan saparna otu tanıtıldı.

Saparna otu nedir?

Zambakgillerden; sarmaşık gibi tırmanan ve dikenli bir gövdesi olan, yeşil renkli çiçek açan, çok senelik bir bitkidir. Yaprakları yürek biçimindedir. Çiçekleri şemsiye şeklindedir. Kökünde tanen ve saponin maddeleri vardır. Çeşitli türleri mevcuttur. Ülkemizde Alman saparnası, Anadolu saparnası yetişir.

Faydaları

Terlemeyi sağlar. Kanda temizlik yapar. Cilt hastalıklarına iyi gelir. Sifiliz tedavisinde kullanılır.

Frengi nedir?

Frengi olarak da bilinen sifiliz hastalığı; Treponema pallidum isimli bir mikrobun sebep olduğu ve vücudun farklı dokularında zarara yol açan bir enfeksiyon hastalığıdır. Bu hastalığın en yaygın bulaşma yolu korumasız cinsel temas olmakla beraber, hastalık, kandan veya hamilelik sırasında anneden çocuğa da geçebilir.

Mucize ot nasıl kullanılır?

İki tatlı kaşığı saparnakökü küçük küçük doğranır ve çaydanlığa koyulur. Üzerine 300-500 ml kaynar su eklenir ve 5-10 dakika ocakta bekletilir. Sonra 5-10 dakika demlenmeye bırakılır ve süzülerek içilir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele