CHP’li Murat Emir: Bakanlıklar topu birbirine atıyor

CHP’li Murat Emir: Bakanlıklar topu birbirine atıyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 6 Şubat depremlerinin ardından uzv kaybı yaşayarak engelli kalan yurttaşların ortez-protez bölgelerinde kaldığı yerde çözülmemesini tekrar Meclis dağıldı. Emir, Bakan Koca’nın hikayesiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Daha önce teklifler alınanlarda bakanlıkların topu toplayarak attığını belirten Emir, “Depremden sonra bu konuyu gündeme getirmemize onun yerine ilgili bakanlıklar harekete geçmemişti. Zorlamamızla, depremden üç ay sonra Resmi Gazete’de bir düzenleme yayınlanmıştı. Bu düzenlemeye göre; Depremzedelerin protez ve ortez sorunları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca karşılanacaktı. Sosyal güvencesi olmayanlar için ise İçişleri Bakanlığı sorumludur. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunduğumuz soru önerisigesinde sağlık topu Sağlık Bakanlığı’na atıf yapıldı. İçişleri Bakanlığı ise ‘Bakanlığımızın sorumluluğunda değil’” dedi.

Emir, Bakan Koca’ya şu bilgileri yöneltti: “Depremde sonrasında kaç yurttaşımız yaşadığına engelli olarak devam ediyor? Kaç yurttaşımız protez-ortez bakımında bulundunuz mu? Başvuruda bulunanlardan karşılanması karşılandı mı? Bugüne kadar toplam ne kadarlık gövde protezi ve ortez ücreti tahsil edildi?”

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 3 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 3 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 3 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele