Canan Karatay’dan beraber tüketildiğinde zehir saçan besin açıklaması!

Canan Karatay’dan beraber tüketildiğinde zehir saçan besin açıklaması!

Yaptığı skandal açıklamalarla gündemden düşmeyen Prof. Dr. Canan Karatay yine ters köşe yapacak ve dillerden uzun bir süre düşmeyecek bir konuşmaya imzasını attı. Canan Karatay, neredeyse günün her öğününde zeytinyağı ve çeşitli soslarla tatlandırıp yediğimiz ayrılmaz ikili domates ve salatalığın birlikte tüketilmemesinin zararlı olduğu konusunda uyarılarda bulundu.

Sağlıklı yaşamla ilgili önerilerde bulunan Canan Karatay, bu seferki uyarısıyla korkuttu. Neredeyse her mutfakta bulunan ve birlikte tüketildiğinde hastalık saçan besinler için tehlikeyi dile getiren Karatay, çok çarpıcı bir uyarıda bulundu. Yemeden önce bir kez daha düşüneceksiniz diyerek sözlerine başlayan Karatay, kahvaltı sofralarınızda sağlığınızı riske atabilecek ‘domates ve salatalık’ kombinasyonun bir arada tüketilmesinin nelere yol açacağını tek tek anlattı.

DOMATES VE SALATALIK YERKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN!

Birbirinden farklı sindirim sürelerine sahip olan domates ve salatalık farklı zamanlarda sindirime girmekte. Birbirinden farklı sindirim süreleri bulunan besinleri bir arada tüketmek vücudu yoran durumlar arasında yer alırken mideyi ve bağırsakları yıpratıyor. Hızlı sindirilen salatalık yavaş sindirilen domates de bir araya geldiğinde ise bağırsaklar neye uğradığını şaşırıyor.

Domatesin meyve olduğuna değinen Karatay Türkiye’de sebze olarak tüketildiğini söyledi. Fazla tüketilmesi durumunda hastalarda şeker ve ürik asit değerinin yükseldiğini belirten Karatay, özellikle Haziran ve Temmuz ayında bu problemle karşılaşıldığında değindi.

Karbonhidrat yedirmiyor tepkilerine yanıt veren Karatay, domatesin de yeşil fasulyenin de baklavanın da şeker içerdiğinin altını çizdi. Canan Karatay, “Doğru mevsim eylül ayında. Yapay olarak her mevsim piyasaya sürülen sebzeler tehlikeli. Mevsiminde yiyeceksiniz diyorum. Şimdi bir bahçeniz varsa domateslerin kızarmadığını göreceksiniz halen yeşil. Siz ona dikkat edin. Benim gibi yapacaksınız. Eylül ayında doğal bir Domates bulup kendi domatesinizi kış için hazırlayacaksınız” şeklinde konuştu.

Aç karnına tüketilen domatesin midedeki asit seviyesini arttıracağını söyleyen uzman isim kesinlikle aç karnına tüketilmemesi gerektiğini vurguladı.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele