Bütün bulaşıcı hastalıklarda kullanılan mucize ot ortaya çıktı

Bütün bulaşıcı hastalıklarda kullanılan mucize ot ortaya çıktı

Doğal besinler, sağlıklı yaşamak isteyenlerin doğal çözümlere yönelmesini sağlıyor.

Balık otu, had bronşit ve nezle gibi bulaşıcı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir bitki olarak dikkat çekiyor.

BALIK OTU NEDİR?

Balık otu, Cava ve Malabar adalarında yetişen, meyveleri zehirli olan ve balıkları bayıltarak avlamaya yarayan bir bitkidir. Yaklaşık 50 santimetre uzunluğundadır. Yeşil ve tüylü dalları vardır.

Yaprak ve çiçekleri ilaç yapımında kullanılır.

BALIK OTUNUN FAYDALARI

Balık otu, terlemeyi ve idrarı artırır. Vücudu dinlendirir. Had bronşit ve nezle başta olmak üzere, bulaşıcı hastalıkların tedavisinde etkilidir.

BALIK OTU NASIL KULLANILIR?

Balık otunun meyvesi, seyahat ederken tutulmaya karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Ayrıca baş ağrısı, baş dönmesi, uykusuzluk, yorgunluk ve halsizlik gibi durumlarda da faydalıdır. Sabahları kahve yerine balık otu meyvesi tüketerek, vücuttaki uyuşukluğu gidermek mümkündür. Ancak balık otunun yapraklarından çay yapmak sakıncalıdır, çünkü çok acı ve zehirlidir.

Balık otu zehirli bir bitki olduğu için, uzman gözetiminde kullanılması önerilir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele