Bu besinler zekayı geliştiriyor

Bu besinler zekayı geliştiriyor

Kırmızı ve turuncu sebzeler:

Domates, havuç ve kırmızı biber gibi sebzeler, antioksidan bakımından zengindir. Bu antioksidanlar, beynin sağlıklı kalmasına ve yaşlanmasını geciktirmesine yardımcı olur.

Somon:

Omega-3 yağ asitleri içeren somon, beyni korur ve hafızayı güçlendirir.

Kahvaltı:

Kahvaltı, güne başlamanın en iyi yoludur. Kahvaltıda protein içeren besinler tüketmek, şekerli çay ve simit gibi besinlere göre daha başarılı ve verimli olmanızı sağlar. Kahvaltıda peynir, süt, yumurta gibi besinleri tercih edin.

Ceviz ve fındık:

Ceviz, fındık, fıstık gibi besinler, sinir sisteminizi güçlendirir ve odaklanmanızı artırır.

Zencefil ve kimyon:

Zencefil, yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olur. Kimyon ise, içindeki uçucu yağlar sayesinde sinir sisteminizi uyandırır. Bir fikir veya bir buluş bulmanız gerektiğinde, kimyon çayı içebilirsiniz. Kimyon çayı yapmak için, bir fincan sıcak suya iki tatlı kaşığı kimyon ekleyin ve demleyin.

Lahana:

Lahana, tiroit bezlerinin çalışmasını yavaşlatarak, daha az stresli öğrenmenize katkıda bulunur.

Yağsız kırmızı et:

Demir açısından zengin olan yağsız kırmızı et, sağlıklı kan hücreleri oluşumunu destekler. Bu da beyin gelişimi için önemlidir.

Çilek:

Çilek, fisetin adlı bir madde içerir. Bu madde, hafıza kaybını önler ve bunama riskini azaltır. Bitter çikolata: Bitter çikolata, magnezyum ve antioksidan içerir. Bu maddeler, beynin oksijen almasını ve daha iyi çalışmasını sağlar.

Tahıl:

Tahıllar, B vitamini açısından faydalıdır. B vitamini, kan şekerini dengeler.

Patates:

Patates, kan şekerini yükselterek, zekanın daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Yoğurt: Yoğurt, tirozin adlı bir madde içerir. Bu madde, hafızayı ve beyni destekler.

Üzüm suyu:

Üzüm suyu, dopamin salgısını artırır. Dopamin, problem çözme becerisini geliştirir.

Fasulye:

Fasulye, lif ve protein içerir. Bu maddeler, özellikle çocuklarda zekayı geliştirir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele