Brokoli suyu ne zaman içilmeli

Brokoli suyu ne zaman içilmeli

Brokoli suyu, lahanagiller ailesinden olan, küçük ve yeşil başaklar şeklinde olan bir sebzenin suyudur. K vitamini, kalsiyum, magnezyum, çinko ve fosfor gibi mineraller bakımından zengin olan brokoli suyu, kemik ve diş sağlığını destekler.

BROKOLİ SUYUNUN YARARLARI

Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Demir içeriği ile kansızlığı önler. Anemiye karşı korur.

Ciltteki leke, sivilce ve kırışıklıkları azaltır.

Antioksidan özelliği ile kanser riskini azaltır.

Kemikleri kuvvetlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Gözdeki sarı nokta hastalığına karşı koruyucudur.

NASIL YAPILIR VE NE ZAMAN İÇİLİR?

Brokoli suyu, sağlıklı ve faydalı bir kür olarak kullanılabilir. Taze olarak hazırlanması tavsiye edilir. Hazırlanışı; Bir tencereye su koyun ve kaynatın. Kaynayan suya brokolileri ekleyin ve 5 dakika haşlayın. Haşlanan brokoli suyunu süzün ve ikiye bölün. Hem brokolileri yiyebilir hem de brokoli suyunu içebilirsiniz. Brokoli suyu kürünü 21 gün süreyle uygulayabilirsiniz. Günde iki kez içmeniz önerilir. Sabah kahvaltısından önce ve öğle yemeğinden önce birer bardak içmelisiniz. 21 gün sonra bu kürü bırakmalı ve bir süre ara vermelisiniz.

Malzemeler;

• 1 litre su

• 250 gram brokoli

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele