Böğürtlen gençleştirir mi

Böğürtlen gençleştirir mi

Böğürtlenin hem meyvesi hem de yaprağı sağlığa katkı sağlar. Yapraklarından yapılan çay ve şurup, ağız yaraları, kan temizliği ve öksürük gibi sorunlara iyi gelir.

Enerji veren, damar sağlığını koruyan, tokluk hissi veren ve kan şekerini dengede tutan bir meyvedir. Kilo vermek isteyenler için ideal.

Böğürtlen, cildi güzelleştiren ve gençleştiren bir meyvedir. Antioksidan ve C vitamini bakımından zengindir. Ağustos ayında doğada bulunabilir.

Böğürtlen, doğada yetişen ve pek çok faydası olan bir meyvedir, ama birçok kişi bunun farkında değildir. Böğürtlenin sadece meyvesi değil, yaprağı da sağlığımıza yararlıdır.

Yaprakları kurutup çay yapabilir veya şurup haline getirebilirsiniz. Bu şekilde, ağız yaralarınızı iyileştirebilir, kanınızı temizleyebilir ve öksürüğünüzü kesebilirsiniz. Böğürtlen, aynı zamanda vücudumuza enerji verir, damarlarımızı sağlıklı tutar, acıkmamızı önler ve kan şekerimizi dengeler. Bu yüzden, kilo vermeye çalışanlar için harika bir meyvedir.

Böğürtlen, cildimizi de güzelleştirir ve gençleştirir. Çok miktarda antioksidan ve C vitamini içerir. Ağustos ayında kırlarda ve ormanlarda böğürtlen toplayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele