Boğmaca dalak hastalıklarına iyi geliyor. Kalp hastalıklarına romatizma faydalıdır. İşte şifa saçan ot

Boğmaca dalak hastalıklarına iyi geliyor. Kalp hastalıklarına romatizma faydalıdır. İşte şifa saçan ot

İnsanların doğal besinlere yönelme süreci devam ederken raziyane otunun ortaya çıkması dikkat çekti.

İşte mucize otla ilgili detaylar…

Raziyane otu, maydanozgillerden bir bitkidir. Ege ve Akdeniz’de yetişir. Sarı çiçekleri ve silindirik meyveleri vardır. Meyvelerinde şeker, nişasta, tanen ve yağ bulunur. Tohumları ve kökü ilaç yapımında kullanılır.

Raziyane otu, sağlığımız için pek çok yarar sağlar. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, sinir ve ağrı kesici olarak, iştah açıcı ve idrar söktürücü olarak kullanılır. Anne sütünü artırır. Boğmaca ve dalak hastalıklarına iyi gelir. Kansızlık, kan çıbanı, göz zafiyeti, kalp hastalıkları, romatizma ve üremi gibi durumlarda da fayda sağlar. Bronşları temizler.

Boğmaca, solunum yollarını etkileyen bir mikrop hastalığıdır. Bordetella pertussis adlı bakteri neden olur. Tedavi edilmezse, organlara zarar verir. Uzun süreli öksürük krizleri yapar. Bebekler ve küçük çocuklar daha çok etkilenir. 100 bebekten 4’ü ölür.

Raziyane otu çayı, bu bitkinin sağlığımıza katkısını almanın kolay bir yoludur. Raziyanenin tohumları öğütülüp kaynatılır. Böylece, bitkinin etken maddeleri suya geçer. Çay, 30 dakika demlendikten sonra içilir. Aroması ve tadı güzeldir. Ama çok bekletilirse veya çok ısıtılırsa, tadı bozulabilir.

Raziyane otu, doğanın bize sunduğu bir nimettir. Sağlıklı olmak için raziyane otu çayı içebilirsiniz. Ama unutmayın, raziyane otu da her şey gibi fazla tüketildiğinde zararlı olabilir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele