Böbrek dostu prostat düşmanı çiçek

Böbrek dostu prostat düşmanı çiçek

Altın otu, güneş çiçeği olarak da bilinen bir bitkidir. Bilimsel adı Helichrysum Arenarium’dur. Dalakotu, mayasılotu, helichrysum italicum, aspleniaceae gibi farklı isimler de vardır.

Aktarlarda şifalı bir bitki olarak bulunabileceği gibi, görünümü koşullarında süs bitkisi olarak da tercih edilir. Altın otundan, çay ve yağ elde edilir. Bu yağ, kozmetikten sağlığa pek çok alanda kullanılıyor. Altın otu, kayalık ve dağlık bileşimleri doğal olarak yetişir.

Avrupa kökenli bir bitki olmasına rağmen Anadolu’da da popüler bir bitki haline gelmiştir. Altın otu, P vitaminleri ve diğer mineraller bakımından zengin bir bitkidir. Günlük beslenmede karşılanamayan bazılarının giderilmesine yardımcı olur. Altın otu; Mide dostu, sindirimi kolaylaştırıcı, basur, ayrılık ağrıları ve değişkenler gibi sorunlar iyi gelen bir bitkidir. Altın otunun özellikleri; Aracı söktürücü, kabız yöntemi, gaz giderici, safra artırıcıdır.

HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR?

Altın otunun tavsiye edildiği iletim ise; sarılık, nörolojik sirozu, nevralji, cinsel güçsüzlük, raşitizm, kulak çınlaması, kulak duyma, romatizma, siyatik, safra kesesi iltihapları ve taşı, merkezi ve böbrek patlamaları, ağrılı merkezi yapma, düşük tansiyon, kan kusmame, egzama.Vücuttan çarpma atılması su kaybının nedeni olur ve bu da 1-2 kilo kaybına yol açabilir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 3 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 3 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 3 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele