Birkaç tane yemek yeterli

Birkaç tane yemek yeterli

Kuşburnu, öksürük, soğuk algınlığı, grip ve solunum yolu rahatsızlıkları gibi enfeksiyonlarla savaşmak için kullanılıyor.

C vitamini açısından zengin bir meyvedir ve sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekleme konusundaki faydası göz önünde bulundurulduğunda, öksürük ve soğuk algınlığı ile savaşmaya yardımcı olabiliyor.

Kuşburnunun artritik eklemler üzerindeki etkileri de umut verici.

Yapılan bir çalışmada, kuşburnu takviyesinden yararlanan hastaların ağrıda önemli iyileşmeler bildirdiği saptanmış. Bununla birlikte, kuşburnunun sağlık üzerindeki diğer etkileri hakkında daha fazla araştırma yapılması gerekmekte…

YAN ETKİLERİ VAR MI?

Kuşburnunun yan etkileri çoğunlukla aşırı C vitamini alımından kaynaklanabilir. Ancak, aşırı dozda C vitamini öldürücü değildir. Bir günde 100 gramdan fazla kuşburnu tüketmek gerekir ki bu da nadir bir durumdur. Kuşburnu kullanımının bazı hassas bünyelerde yan etkilere yol açtığı görülmektedir. Emziren ve hamile bayanların bu dönemlerde bitkileri tüketme konusunda temkinli olmaları ve kuşburnu kullanımına karşı da dikkatli olmaları önerilir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele