Beyaz saçlardan kurtulmanın doğal yolu ortaya çıktı. Mucize karışımı uygulayan pişman olmuyor

Beyaz saçlardan kurtulmanın doğal yolu ortaya çıktı. Mucize karışımı uygulayan pişman olmuyor

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihi olan doğal ürünler, beyaz saç sorunu yaşayanlar için de bir çözüm sunuyor. Yaşlanmanın işareti olarak görülen ve boyama işlemine rağmen tekrar çıkan beyaz saçlara karşı, doğanın iki mucizesi olan Hindistan cevizi yağı ve limon kürü etkili oluyor.

Peki, bu kür nasıl hazırlanır ve nasıl uygulanır?

Hindistan cevizi yağı, saç ve saç derisi için faydalı olan E vitamini ve yağ asitleri içeriyor. Saç köklerinde biriken sebumu temizleyerek, saçın daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Limon ise, saç derisindeki kan akışını artırarak, saç derisine oksijen ulaşmasına yardımcı oluyor. Böylece, saç dökülmesini azaltarak, saçların daha gür olmasını sağlıyor.

Bu kürü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır:

2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

1 yemek kaşığı limon suyu

Bu malzemeleri bir kapta iyice karıştırın. Sonra, saçınıza boyar gibi uygulayın. Saç diplerinden başlayarak, saç uçlarına doğru masaj yaparak yedirin. Bu kürü saçınızda 30 dakika bekletin. Ardından, saçınızı ılık suyla durulayın.

Bu kürü haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Ancak, saçınızı boyadıktan sonra uygulamaya başlamanız daha iyi olacaktır. Çünkü, bu kür saç beyazlarının çıkmasını geciktirir, tamamen önlemez.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele