Bazı şifalı bitkiler adeta can simidi

Bazı şifalı bitkiler adeta can simidi

Bazı bitkiler sağlığımız için çok yararlıdır. İşte bu bitkilerin neler olduğu ve hangi hastalıklara iyi geldiği…

DULAVRAT OTU ŞEKERİ DÜŞÜRÜYOR

Dulavrat otunun kökünden çıkarılan yağ hem güzellik hem de sağlık için kullanılır. İdrar yollarını temizler, kanı arındırır, cilt problemlerine iyi gelir. Romatizma ve gut ağrılarını hafifletir. Şeker hastalarına yardımcı olur. Terlemeyi sağlar. Saçların çıkmasını ve kepek oluşumunu engeller.

LABADA ANNE SÜTÜNÜ

ARTTIRIYOR Efelek olarak da bilinen labada hem ilaç hem de yemek yapımında kullanılır. Yapraklarından sarma yapılır. Yeşil tohumlarının suyu anne sütünü çoğaltır. Kökü kaşıntıları önler. Yaprakları cilt hastalıklarına karşı lapa olarak uygulanır.

ZAHTER KALBİ VE SİNİRLERİ GÜÇLENDİRİYOR

Zahter, kara kekik veya dağ kekiği de denir. Uçucu yağ ve tanen bakımından zengindir. Bitkinin çiçekleri kurutulup toz haline getirilir. Çay veya kahve gibi içilebilir. Baharat olarak da lezzet katar. Kalp ritmini düzenler ve sinir sistemini güçlendirir. Egzama gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelir. İdrar akışını kolaylaştırır. Hamileler ve guatr hastaları kullanmamalıdır.

ARDIÇ TOHUMU KANSIZLIĞA BİREBİR

Ardıç ağacı 600 yıl yaşayabilen bir ağaçtır. Ardıç tohumu denen meyveleri organik asitler, reçine, acı madde ve C vitamini içerir. Şifalı bir gıdadır. Ardıç tohumu vücuda enerji verir, kan yapar. Kan şekerini azaltır. Terletici özelliğiyle vücuttaki fazla suyu atar.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele