Bayrampaşa Özel Kolan Hastanesi’nden Sağlıkta Şiddete Karşı Ortak Çağrı

Bayrampaşa Özel Kolan Hastanesi’nden Sağlıkta Şiddete Karşı Ortak Çağrı

Bayrampaşa’da özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde görevli erkek hemşire, tedavi altında bulunan 5 aylık Kaan bebeğin babası tarafından silahlı saldırıya uğradı. Sürecin takipçisi olan HEP-SEN şiddetin sona ermesi için atılması gereken önlemleri açıkladı.

HEP-SEN’den Şiddete Karşı Reçete

HEP-SEN yetkilileri, sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi için radikal önlemlerin alınması gerektiğini belirterek, “Yetkili makamların yanlış sağlık politikaları yüzünden halkla sağlık camiasının karşı karşıya getiriliyor. Bunun bir an önce önüne geçilmesi gerekiyor. Öte yandan sağlıkta şiddet cezalarının etkisiz ve yetersiz kalması. Caydırıcı olmaması da şiddeti özendiriyor. İnsanların Kurum ve kuruluşlara ellerinde, bellerinde ve çantalarında her türlü saldırı aletiyle girebilmelerinin önüne geçilmeli” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele