Bakla nelere iyi gelir

Bakla nelere iyi gelir

Bakla, birçok hastalığa fayda sağlayan bir sebze. Bakla, kalp dostudur ve içerisindeki lifler düşük yoğunluklu lipoprotein veya kötü kolesterol seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olur.

Bakla yiyenlerin kolesterol seviyelerinde bir düşüş olur.

Bakla ayrıca bol miktarda vitamin ve mineral barındırır. Magnezyum, potasyum, demir, bakır, fosfor, B1 vitamini ve tiyamin bulunmakta.

B1 vitamini, merkezi sinir sisteminizin normal işleyişi için gerekli. Bağışıklığı güçlendiriyor, kan akışını düzenliyor kemikleri güçlendiriyor. Bakla, ayrıca Parkinson hastaları için faydalıdır. Bakla, vücudun dopamine dönüştürdüğü L-dopa açısından zengin bir bitkidir ve Parkinson hastalarının düzenli olarak bakla tüketmesi önerilmektedir.

Bakla, kan yapar ve anemi sorunu yaşayan kişiler için çok faydalı bir yiyecektir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 3 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 3 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 3 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele