Badem göz estetiği nasıl yapılır

Badem göz estetiği nasıl yapılır

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yavuz Özsular bu operasyonun detaylarını paylaştı.

DAHA GENÇ VE ÇEKİCİ BİR GÖRÜNÜM

Bu operasyonun bilimsel adı kantoplasti veya kantopeksidir. Op. Dr. Yavuz Özsular, bu operasyonla hem göz kapaklarındaki ve göz çevresindeki sarkma ve kırışıklıkların giderildiğini hem de gözlerin daha çekik ve belirgin bir hale getirildiğini söyledi. Bu sayede gözlerin daha genç ve çekici bir görünüme kavuştuğunu ifade etti. Dr. Özsular, operasyonun hastanın durumuna göre genel veya lokal anestezi ile yapıldığını belirtti.

GÖZ KENARLARI NASIL ŞEKİLLENİYOR

Özsular, “Badem göz estetiğinde gözün dış kenarları yukarı doğru çekilerek gözün lateral kantal tendonu adı verilen bağ dokusu ya yukarıya doğru dikilir (kantopeksi) ya da kesilerek yukarıda yeni bir yere yerleştirilir. Bu işlemlerle gözler daha yatay ve alımlı bir görünüm kazanır. Operasyon gözün dış kenarında 1 cm’lik bir kesi ile yapılabilir. Ayrıca alt veya üst göz kapağı estetiği ile birlikte de uygulanabilir. Endoskopik yöntem de kullanılabilir” dedi.

NE ZAMAN İYİLEŞİYOR

Badem göz estetiğinin yüzü daha gençleştirdiğini vurgulayan Dr. Özsular, “Bu operasyon yaklaşık 1 saat sürer ve hastanın hastanede yatmasına gerek yoktur. Operasyon sonrası 1-2 gün boyunca ağrı kesici ilaç kullanılabilir. Bir hafta içinde tamamen iyileşme olur ve hasta normal hayatına yeni görünümüyle devam eder” diye konuştu.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele