Asabi ağrıları dindirir. Ateşi düşürür. Romatizmada faydalıdır. İşte o ot

Asabi ağrıları dindirir. Ateşi düşürür. Romatizmada faydalıdır. İşte o ot

Doğal beslenmek, vücudumuzun ihtiyacı olan besinleri almak için önemlidir.

Doğal beslenme sayesinde hastalıklardan korunabilir ve şifa bulunabileceği bildirildi.

Doğal beslenmenin bir parçası olan sarı otun ve romatizma hastalığının ne olduğunu ve nasıl tedavi edilebileceği anlatıldı.

Sarı otu nedir?

Sarı otu, centiyangiller ailesine ait, gök yeşili renkli bir bitkidir. Nemli kumsallarda yetişir. İnce saplı ve çift yapraklıdır. Çiçekleri sarı renklidir. Karadeniz bölgesinde yaygındır.

Sarı otun pek çok faydası vardır. Ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliği vardır. Romatizma gibi iltihaplı hastalıklarda da etkilidir.

Romatizma nedir?

Romatizma, eklem, bağ dokusu, kemik veya kaslarda ağrı, şişlik, şekil bozukluğu ve hareket kısıtlığına yol açan sağlık sorunlarına verilen genel bir addır.

Romatizma, sadece bu dokuları değil, aynı zamanda birçok organ ve sistemi de etkileyebilen hastalıkları içerir.

Romatizmanın belirtileri şunlardır:

-Eklem ağrısı

-Kas ağrısı, şişlik

-Ateş

-Eklem hareket açıklığının kısıtlanması

-Halsizlik, kilo kaybı

-Kaslarda sertlik, eklemlerde sertlik

-Romatizma, doğru tedavi edilmediğinde, ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Bu yüzden, romatizma şüphesi olan kişilerin, doktora başvurması ve uygun ilaç veya fizik tedavi alması gerekir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele