Alıç ölümcül hastalıklarına meydan okuyor. Şifa saçan otun faydaları say say bitmiyor

Alıç ölümcül hastalıklarına meydan okuyor. Şifa saçan otun faydaları say say bitmiyor

Alıçın sağlıklı beslenmek isteyenlerin seçtiği bir bitki olduğu biliniyor.

Bu bitki, kendisi ve meyveleri sayesinde pek çok hastalığa karşı koruma ve tedavi sağladığının altı çizildi.

Alıç, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıkları gibi problemlere iyi geldiği bildirildi.

ALIÇ NEDİR?

Gülgiller ailesinden; doğada kendiliğinden büyüyen bir ağaçtır. Meyveleri; küçük eriğe benzer, kızıl renklidir. Tadı ekşidir. Tıpta meyvesi kullanılır.

ALIÇIN FAYDALARI

Kalp çarpıntısını ve sinirleri yatıştırır. Yüksek tansiyonu azaltır. Ritim bozukluğunda faydalıdır.

Uyku sorununu çözer. Kalbi güçlendirir. Damar sertliği ve bronşite iyi gelir. Sindirimi Kolaylaştırabilir. Böbrek Taşını Önleyebilir. Cildi Canlandırabilir. Rahatlatıcıdır. Alıç meyvesi, kaygıyı hafifletmek için de sakinleştirici özelliğiyle kullanılabilir.

ZARARI VAR MI?

Alıç, genel olarak zararsızdır. Fakat bazı kalp ve diğer ilaçlarla bir arada alındığında ilaçlarla etkileşebilir. İlaç kullananlar, alıç yemeden önce doktorlarına başvurmalıdır. Alıçın yan etkileri arasında baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı, terleme gibi belirtiler olabilir. Meyve alerjisi olanlar, alıç yememelidir. Hamile ve emziren kadınlar için de riskli olabilir. Alıç tüketmeden önce doktora danışmak gerekir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 3 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 3 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 3 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele