Akupunktur ve kullanım alanları

Akupunktur ve kullanım alanları

Akupunktur tedavisi kökleri çok eskilere dayanan bir tedavi şeklidir. Etkisi ve yöntemi kanıtlanmış ve mantıklı temellere oturan bir tedavi şeklidir. Hemen hemen tüm sorunlara çözüm olan akupunktur kesinlikle uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır.

Akupunktur alanında tecrübe kazanan doktor bütün vücut sistemini insan anatomisini, kas, sinir yapısını bilir ve hangi problemle ilgili olan sinir ucunun hangi noktaya çıktığını hangi noktadan uyarım alacağını iyi bilir. Buna göre tedavi uygular. Eğer yanlış sinir ucuna yanlış uarım verilirse tedavi geçersiz , başarısız olur. Bazen de istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Akupunktur Nasıl Her Sorunu Çözer ?

Akupunkturun uygulama mantığı sorunu oluşturan sinir ve çizgisel dokulara iğne ucu ile uyarım vererek beyine sinyal göndermektir. Bu sayede uyarı alan sorun tedavi olur ve şikayetler düzenli uygulamalarda biter.

Akupunktur

•Zayıflama

•Baş ağrısı

•Sinirsel problemler

•Kas ağrıları

•Eklem ağrıları

•İştahsızlık

•Mide bulantısı

•Ayak ve bacak ağrıları

•Halsizlik

•Tütün bağımlılığı ve daha bir çok problemi çözer.

Doktor tarafından bilinen sinir ıçlarına batırılıp bekletilen özel iğnelr ile tedavi yapılır. Bazen de çok bilinen bir tipi olarak kulağa takılan ve bir diğer seansa kadar bekletilen mikro düzeyde iğneler ile uyarım sağlanır. Buna ek olarak farklı renklerde olan iğnelerin farklı özellikleri vardır. Her bir iğne tipi farklı uyarım sağlar ve farklı bir sorunun tedavisinde kullanır.

Akupunktur Merkezi ve Doktor Seçimine Dikkat

En başta belirtilen yanlış uygulama ve doğuracağı sıkıntıların riskleri göz önüne alındığı zaman klinik ve doktror seçimi oldukça önem kazanıyor. Özellikle zayıflama ve baş ağrısı için başvurulan akupunktur yöntemi, herkese yaptırılmamalıdır. Bu durumda tanınmış ve başarısı onaylanmış kriterleri baz almak önemlidir.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele