ABD’de bir doktor, doğum sırasında bebeğin başını aşırı güç kullanarak çekmeye çalışırken bebeğin başı koptu. Doktor cinayetten yargılanacak

ABD’de bir doktor, doğum sırasında bebeğin başını aşırı güç kullanarak çekmeye çalışırken bebeğin başı koptu. Doktor cinayetten yargılanacak

Amerika Birleşik Devletleri‘nin Georgia eyaletinde, doğum sırasında doktor bebeğim kafasını aşırı güç kullanarak bebeğin başı koptu. Aile dava açtı. Yapılan adli tıp değerlendirmesi sonrası bebeğin ölümünün cinayet olduğuna karar verildi.

21 yaşındaki Jessica Ross, doğum yapmak içinSouthern Regional Medical Center’a gitti. Doğum sırasında doktor bebeğinin başının gereğinden fazla güç kullanarak çekmeye çalışırken bebeğin başı koptu. Bunun üzerine kendisi ile aynı yaşta olan erkek arkadaşı Treveon Isaiah Taylor ile hastaneye dava açtı.

Adli tıbbın yaptığı incelemede bebeğin ölümünün tıbbi hata değil, cinayet olarak değerlendirilmesine karar verildi.

Ailenin avukatı Roderick Edmond, hastanenin de olayı örtbas etmeye çalıştığını söyledi.

Hastane yaptığı açıklamada;olaydan büyük üzüntü duyduklarını ve her konuda ailenin yanında olacaklarını belirtti.

Hastanenin sahibi olan Prime Healthcare Services, “En içten düşünce ve dualarımızın aileyle ve bu trajik olaydan etkilenen herkesle birlikte olduğunu” belirten bir bildiri yayınladı.

Davada ağır ihmal, dolandırıcılık ve kasıtlı olarak duygusal sıkıntı yaratma suçlamaları yer alıyor. Aile, bebeğin 10.000 dolarlık cenaze masrafını karşılanmasının yanı sıra henüz miktarı belirtilmemiş tazminat talep ediyor. Cinayetle suçlanan Dr. St. Julian henüz savunmasını sunmadı ve davayla ilgili kamuya açık bir yorumda bulunmadı.

Kaynak: Haberler.com / Abdullah Teymur – 3.Sayfa
Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 2 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 2 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 2 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele