65 yaş üstü olanlar kışın dikkat

65 yaş üstü olanlar kışın dikkat

Kardiyoloji Uzmanı Uz. Dr. Münevver Sarı, kış yani soğuk havalarda 60 yaş üzerindeki kişilerin alabilecekleri önlemleri açıkladı. Sarı, “Kış aylarında kalp krizi geçiren kişilerde ölüm riski yüksektir. ” dedi ve ekledi:

“60 yaş üstündekilerin kışın uygun kıyafet seçilmesi önemli. Kesinlikle C vitamini olmaları şarttır. Taze meyve, sebze tüketimi de aynı şekilde. Bu kişilerin asla kafein ve alkol tüketmemelidirler. Sigarayı kesinlikle kullanmamalıdırlar. Sıvı almaları şarttır.”

Sarı, sözlerine şunları da eklemeyi ihmal etmiyor:

“Kişi 65 yaşın üzerinde ve kronik kalp rahatsızlığı bulunuyorsa grip ve zatürre aşılarını mutlaka yaptırmalıdır. Aksi takdirde kalp krizi geçirme olasılıkları yüksektir.

Kalp krizi belirtileri arasında şunlar bulunur:
Göğüs ağrısı, mide bulantısı, nefes darlığı, kusma, soğuk terleme”

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 4 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 4 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 4 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele