2009’dan sonra doğanlara sigara satılmayacak

2009’dan sonra doğanlara sigara satılmayacak

İngiltere’de gündem sigarayla mücadele… Son dönemde birçok ülkede sigara tüketimine karşı bir dizi yasa ve yasak getirilirken, İngiltere’de bu hafta vekiller tarihi bir yasa tasarısını görüşecek.

Bu hafta İngiltere’de gündeme gelen yasa tasarısında 1 Ocak 2009’dan sonra doğanlara sigara satışına yasak getirilecek. İngiliz medyasında yer alan haberlerde, günlük sigara tüketiminin çok ciddi bir şekilde azalacağı kaydedildi.

Yasak, 2040 yılına kadar 31 yaşın altındaki hiç kimsenin Birleşik Krallık’ta yasal olarak sigara içemeyeceği anlamına gelecek. Cancer Research UK bir analiz yaparak her gün yaklaşık 10 milyon daha az sigara tüketileceğini öngördü.

Analizler, bu nesli tütün yükünden kurtarmanın on binlerce sigaraya bağlı hastalık vakasını önleyeceğini gösterdi.

Benzer Yazılar

Birlik ve Dayanışma Sendikası 10. Yılında 3. Şubesini Açtı

Genel 5 ay önce

Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor.

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

Genel 5 ay önce

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal fonksiyonlarımızı düzenleyen bir bezdir. Vücuda salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Hafızayı çelik gibi yapıyor. Kolesterolü yerle bir yediyor. Giresun’da yetiştiriliyor

Genel 5 ay önce

Doğal ürünler giderek daha fazla tercih edilirken, insanlar şifa veren bitkilere olan meraklarını artırıyorlar. Giresun’da yetişen ve kolesterolü düşürüp hafızayı güçlendirdiği bilinen moringa bitkisinin faydaları göz önünde bulunduruluyor. Moringa …

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele